DOPRAVA ZDARMA OD 1 100 KČ

Blog

JARO JE TADY 🌱
JARO JE TADY 🌱

Jak efektivně pěstovat pokojovky a bylinky

Pokojové květiny a bylinky jsou skvělým způsobem, jak oživit interiér a přinést do domova příjemnou atmosféru. Pro jejich úspěšné pěstování je důležité zajistit správnou péči a podmínky. Vhodné umístění s dostatkem světla a pravidelné zalévání jsou základem pro zdravý růst rostlin.

Je také důležité vybírat vhodné druhy květin a bylinek pro dané prostředí. Některé rostliny preferují stín, zatímco jiné potřebují sluneční světlo. Při výběru je dobré brát v potaz i své vlastní preference a styl zařízení, abyste dosáhli harmonického vzhledu.

JARO JE TADY

Pěstování rostlin v samozavlažovacích květináčích z lahví

Jednou z variant je pěstovat rostliny v samozavlažovacích květináčích z lahví. Tyto květináče nejsou pouze vyrobeny z nezávadného materiálu, který už dosloužil, ale mohou být také hezkým designovým prvkem na vašem parapetu nebo kuchyňské lince.

Díky samozavlažovacímu systému se rostliny mohou napájet samy, což usnadňuje péči o ně a zajišťuje jim to optimální množství vody. Tento způsob pěstování je ideální pro ty, kteří nemají čas nebo zkušenosti s pravidelným zaléváním rostlin.

Pěstování rostlin v květináči

V květináči lze pěstovat různé rostliny, které preferují vlhké prostředí. Mezi oblíbené patří koriandr a fialová bazalka. Z pokojových rostlin se v květináči dobře daří voděnkám, šplhavici nebo tlustici.

Pokud se rozhodnete vysázet semínka, je důležité je na začátku pravidelně zalévat ze shora, aby mohly vytvořit kořenový systém a dobře se uchytit v půdě.

JARO JE TADY
Číst článek
1 položek celkem