DOPRAVA ZDARMA OD 1 100 KČ

Kdo se ukrývá za značkou CATALYNA?

Autorka

Jmenuju se Katka Honsová a značku CATALYNA jsem založila již před několika lety. Začalo to studijní cestou do Dánska, kam jsem sice jela studovat něco úplně jiného, ale náhodou jsem se dostala k technice fusingu, nebo-li lehanému sklu. Byl to půlrok, který nakonec moji cestu profiloval více než jsem v té době tušila. 

Poté, co jsem se vrátila do Čech, jsem pokračovala ve studiu na Karlově univerzitě a cestovala po Evropě. Po studiu jsem se ještě pracovně nějakou dobu hledala až jsem se nakonec v roce 2022 rozhodla, že se do té doby dosavadnímu koníčku budu věnovat na plný plyn. Nyní většinu svého času trávím rozvojem své značky a je to moje vášeň, která mě zcela naplňuje.

Autorka
Autorka

Moje tvorba se soustředí na tři směry. V první řadě přináší další život lahvím, které jsou často opravdu krásné a něčím zajímavé, tak by bylo škoda je jen tak hodit do kontejneru. Můžou z nich vzniknout šperky a i interiérové doplňky jako například misky nebo svícny. Druhým směrem je tzv. freeze and fuse. Je to technika, kdy se prach ze skla smíchá s vodou a opatrně se vytvaruje do požadovaného tvaru, třeba listu monstery. Ten se nejprve zamrazí a až poté se dá do pece, kde vznikne finální kousek. Poslední mojí láskou je tzv. dichroické sklo, protože řekněme si upřímně, my ženy máme rády šperky výrazných barev, co se třpytí.